Zalety tornistra Topgal

Jak wybrać dobry tornister?

Twoje dziecko niedługo rozpocznie edukację szkolną, a ty nadal zastanawiasz się nad tym, jaki plecak czy tornister wybrać?

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_message message_box_color=”success” icon_fontawesome=”fa fa-bell-o”]Jest to wbrew pozorom bardzo poważna decyzja, bo twój mały uczeń będzie nosił codziennie  na plecach kilka kilogramów książek i zeszytów a źle dobrany plecak może nieść za sobą konsekwencje w postaci np. skoliozy. Zwłaszcza rodzice drobnych dzieci czy sześciolatków, powinni  podejść do tematu z wielką uwagą. Jeśli masz problem z wyborem, skorzystaj z kilku naszych rad, a na pewno będziesz wiedział na co zwrócić uwagę wybierając tornister dla ucznia.

 • Waga tornistra – zgodnie z zaleceniami lekarzy specjalistów waga tornistra z wyposażeniem  nie powinna przekraczać 10% wagi ciała dziecka. Zakładając, że trzeba będzie do niego włożyć naprawdę sporo szkolnych akcesoriów, waga samego tornistra nie powinna przekroczyć  1,2 kg. Tornistry TOPGAL dla pierwszoklasistów są wyjątkowo lekkie, od 1 kg do maksymalnie 1,06 kg.
 • Funkcjonalność – tornister z mnóstwem komór i kieszeni nie ułatwi życia pierwszakowi i  mały uczeń długo będzie szukał ukochanego ołówka. Doskonałym rozwiązaniem jest tornister z jedną dużą komorą podzieloną na mniejsze przestrzenie  oraz organizerem na kredki i ołówki. Dziecko bez problemu odszuka potrzebną rzecz bez marnowania czasu lekcyjnego. W zewnętrznych kieszeniach można przenosić piórnik   lub śniadaniówkę .  Tornister powinien mieć również  elastyczną kieszeń na butelkę. Dodatkowym atutem tornistra marki TOPGAL jest możliwość rozłożenia go jak walizki. Jest to szczególnie przydatne, gdy mama raz na jakiś czas musi zrobić w nim generalne porządkiJ
 • OdblaskiTOPGAL dba o bezpieczeństwo dzieci, dlatego tornistry zostały zaopatrzone w mnóstwo odblasków ze wszystkich stron. Zapewni to widoczność ucznia w każdych warunkach pogodowych i inni uczestnicy ruchu drogowego nie przeoczą „świecącego pierwszoklasisty”
 • Szelki z pasem piersiowym  – Komfortowe i zdrowe użytkowanie tornistra zapewnią szerokie, miękkie szelki z podwójną regulacją. Dają one możliwość dopasowania do wzrostu ucznia i tornister „rośnie” wraz z nim. Szelki nie powinny uciskać szyi  dziecka ani zwisać zbyt swobodnie. „Oddychający” materiał z którego zrobione są szelki  nie spowodują, że w upalne dni ramiona będą się pocić. Taki rodzaj regulacji szelek wraz z pasem piersiowym, równomiernie rozkłada ciężar tornistra na plecach dziecka
 • Plecy  ze stelażem – wykonane z gąbki obszytej perforowanym materiałem przepuszczającym powietrze , zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza i plecy dziecka  „oddychają”. Wewnątrz jest umieszczony lekki aluminiowy stelaż w kształcie odwróconej litery U. Tył tornistra jest  dzięki temu nie tylko miękki i przyjemny, ale i sztywny, co zmusza ucznia do prostowania pleców. Garbienie się z tornistrem TOPGAL wykluczone!Rozwiązania technologiczne zastosowane w tornistrach TOPGAL otrzymały pozytywną opinię Instytutu Badań i Certyfikacji.
 • Materiał – tornister może przechodzić różne „ciężkie” próby. Rzucany na korytarzu czy ciągnięty po schodach musi przetrwać. Dlatego tornistry TOPGAL są wykonane z mocnego, wodoodpornego materiału a dno z TOPDURY (niesamowicie wytrzymały i odporny  na uszkodzenia materiał, podobny do tych, z których produkuje się kombinezony motocyklowe)Dodatkowo dno jest wyposażone w plastikowe stopki dystansowe.
 • Design – tornister powinien być przede wszystkim zdrowy i funkcjonalny. Ale nie zapomnij, że musi się również podobać właścicielowi!  Atrakcyjny wzór, piękne kolory, ciekawe rozwiązania, to ważne sprawy dla nowego ucznia.  Zwróć uwagę na to, że wzór z ukochanym bohaterem bajki w pierwszej klasie, niekoniecznie zostanie ukochanym w trzeciej…Lepiej wybrać wzór uniwersalny, ponadczasowy, taki który się nie znudzi po roku. Przecież  tornister ma służyć przez dłuższy czas.  TOPGAL ma swoich własnych designerów, którzy współpracują z dziećmi w trakcie tworzenia projektów plecaków. Bo dla TOPGALA to dzieci są najważniejsze;)
 • Uchwyty – Tornistry TOPGAL mają wiele funkcjonalnych rozwiązań, między innymi dwa rodzaje uchwytów. Jeden z nich służy do przenoszenia w ręce na krótkie odległości a drugi do powieszenia na wieszaku czy haczyku ławki.

Podsumowując zalety tornistra marki TOPGAL:

 • Niska waga dostosowana do wieku dziecka
 • Funkcjonalność i innowacyjne rozwiązania
 • Odblaski zapewniające bezpieczeństwo
 • Szerokie regulowane szelki z pasem piersiowym
 • Anatomicznie wyprofilowane plecy
 • Lekki stelaż usztywniający
 • Stopki dystansowe na dnie
 • Duże uchwyty zamków ułatwiające otwieranie
 • Mocny materiał
 • Dwa uchwyty do przenoszenia i powieszenia
 • Nieprzemakalność
 • Ponadczasowy wzór i ciekawa kolorystyka

Tornistry TOPGAL to najwyższej klasy produkty stworzone z myślą o zdrowiu, komforcie i bezpieczeństwie dzieci.  Ale również dla „spokojnej głowy” rodziców