Piórnik młodzieżowy – niezbędnik gimnazjalisty

Piórnik dla gimnazjalisty, czyli co wybrać, aby zadowolić nastolatka?

Zazwyczaj uczeń kończący szkołę podstawową żąda od rodziców nowej wyprawki szkolnej. Zakup nowego plecaka i piórnika – podstawowych akcesoriów niezbędnych przyszłemu gimnazjaliście to spory wydatek. Warto więc zapoznać się z kryteriami jakimi należy się kierować przy ich wyborze. Jaki więc powinien być piórnik?

Gimnazjalista czy licealista nie potrzebuje już tylu pisaków czy kredek co uczeń szkoły podstawowej. W zupełności wystarczy długopis czy pióro oraz kilka kolorowych pisaków oraz linijka i cyrkiel.

Modne a zarazem bardzo funkcjonalne są piórniki typu tuba, piórniki saszetki. Dobrze, jeśli taki piórnik ma dodatkowo niedużą kieszonkę zamykaną na zamek, w której można schować kilka drobiazgów i parę elastycznych uchwytów na najważniejsze długopisy. Większość przedmiotów luźno wrzucona do środka zapewnia szybki dostęp bez marnowania czasu na poszukiwania. Istotne jest solidne wykonanie i wysokiej jakości nietoksyczny materiał. Najlepiej żeby piórnik był usztywniony, a nie miękki. W miękkich piórnikach ołówki szybko się łamią, a nie każdy ma czas aby je ostrzyć, kiedy są najbardziej potrzebne. Unikaj metalowych piórników- trudno do nich zmieścić wszystkie niezbędne przedmioty, a z czasem zamknięcie piórnika wyrabia się i trudno go zamknąć. Metalowe piónik są również cięższe od materiałowych i zabierają więcej miejsca w plecaku. 

Piórniki saszetki są niewielkich rozmiarów więc w młodzieżowym plecaku pełnym książek zmieszczą się bez problemu. Piórniki są lekkie i pojemne, więc zmieścisz w nich wszystko, co potrzebujesz. Zobacz najnowsze piórniki młodzieżowe Topgal z kolekcji StreetHit.