Jaki plecak do szkoły na poszczególne etapy nauki?

Każdy wiek ma swoje określone prawa, dlatego trudno oczekiwać, że dziewczynka z pierwszej klasie szkoły podstawowej założy strój przeznaczony dla chłopaka w liceum nawet, jeśli będzie on rozmiarem dopasowany do jej sylwetki. Problem sprowadza się nie tyle do faktu, czy coś pasuje, ale czy zaspokaja gusta i potrzeby oraz odpowiednio kształtuje osobowość. Kupowanie plecaka do szkoły wymaga ścisłego określenia, jakie warunki musi on spełnić na danym etapie nauki. Obejmują one nie tylko design, ale również formę i styl.

PLECAKI DLA UCZNIÓW KLAS I-III

Modele plecaków dla pierwszaków stawiają najmniej ograniczeń w kategorii kolorystyki i wzornictwa.

Projektowanie wzorów może się opierać o żywe barwy połączone z uniwersalnymi kolorami, a także o bajkowe motywy.

Na tym etapie istnieje spore zróżnicowanie płci, a większość wzorów produkowana jest w dwóch kolorach – dla dziewcząt i dla chłopców. Warto wybrać wzór, który będzie ponadczasowy, aby nie znudził się po I klasie.

PLECAKI DLA UCZNIÓW IV-VI

Klasy IV-VI to okres bardzo specyficzny, bowiem w tym wieku dzieci jeszcze nie są dojrzałe, ale separują się już od lalek i klocków typowych dla maluchów.

Rodzą się zainteresowania i pasje, dlatego plecak szkolny może podkreślać je tak, jak model o sportowym czy komputerowym designie.

Dzieci w tym wieku (a zwłaszcza chłopcy) lubią już dużo zjeść, więc plecak powinien mieć miejsce na kanapki, owoce czy napój. W wypadku klas starszych podstawówki warto wybrać plecak ze stelażem, który odciąży kręgosłup i spowoduje komfort noszenia.

PLECAKI DO GIMNAZJUM

Plecaki gimnazjalne to przede wszystkim spore zróżnicowanie gustów i oczekiwań, bowiem jest to okres kształtowania się własnych przekonać i stawiania na indywidualizm. Często czynnikiem decydującym o wyborze jest to, że takiego plecaka nie ma nikt inny w klasie.

W zakresie designu dominują wzory młodzieżowe, nawiązujące do kultury nastolatków, styl graffiti i ciekawe kompozycje geometryczne.

Plecaki gimnazjalne powinny mieć wiele schowków i kieszonek na różne nastoletnie tajemnice, szczególnie zaś ważny jest telefon lub mp3 ponieważ ciągłe słuchanie muzyki jest nieodłącznym elementem młodzieżowego stylu.

PLECAKI DO LICEUM I NA STUDIA

Liceum, technikum czy studia to czas edukacji młodzieży dorosłej, dlatego i gusta są tu już bardziej określone, a design plecaka i jego niepowtarzalność liczą się mniej niż możliwość jego wypełnienia zawartością.

Młodzi ludzie cenią sobie oryginalne modele plecaków, których wzór jest niepowtarzalny. Szczególną uwagę skupiają na detalach plecaków- z delikatnym logo, gustownym wykończeniu materiału.

Często istotne jest też przystosowanie plecaka do noszenia laptopa, czy tabletu- studenci, czy licealiści wysoko cenią sobie specjalne powierzchnie w plecaku wyposażone w miękką tkaninę bezpieczną dla sprzętu elektronicznego.